0
0.00 
0
Esenciálne oleje Doterra a ich využitie s náramkami
Vznikol nápad spojiť oleje a minerály

Pri vzniku espiria.sk sme sa najprv zamerali na hand made tvorbu partnerských náramkov a náhrdelníkov z minerálov. Časom vznikol nápad spojiť oleje a minerály a výsledok je pre nás exkluzívny. Kto sa o tieto veci zaujíma určite mi dá za pravdu.

Oleje a minerály – aromatické použitie

Čuch je jedným zo zmyslov, ktorý ovplyvňuje veľa našich fyziologických ciest. Aromaterapia je založená na tom, že naše telo predvídavo reaguje na špecifické stimuly čuchového ústrojenstva. Esenciálne oleje Doterra, ktoré sa rozptyľujú do ovzdušia pôsobia, stimulujúco, ukľudňujúco a uvoľňujúco – esenciálne oleje sa využívajú pri aromaterapeutických aplikáciách u nás ich aplikujeme na mini difuzér vo forme náramku na ruku alebo prívesku do auta, či na kľúče.

Ako sa hovorí menej je niekedy viac, preto stačí 1 kvapka na prst a tú rozotrieme po náramku, či difuzéri. Ak by ste to s olejom prehnali je dosť možné že si privodíte nevoľnosť a bolesť hlavy. Takýto spôsob difúzovania – inhalovania olejov pozitívne ovplyvňuje náladu, čistí ovzdušie vo vašom okolí a otvára dýchacie cesty, sú vhodné pre alergikov a astmatikov.

Prívesok, na kľúče, do auta s použitím s olejmi od Doterra
Oleje a minerály: prírodné kamene láva, achát a oleje Doterra v aute.

Pokiaľ sme nepoznali oleje naša dcéra mala neustále astmatické záchvaty, brala nespočetné množstvo liekov. Po 9 rokoch trápenia, utekania s dieťaťom na pohotovosť, prebdených nocí kvôli záchvatom sme si povedali, že to takto ďalej nejde dcére dávať toľko liekov. Začali sme hľadať iné alternatívy, veď návšteva u  lekára nás veľakrát vyšla aj na 120 eur.

Až raz keď sme boli pozvaní na jednu prezentáciu, sme sa s olejmi zoznámili, tak nás uchvátila ich moc, čaro, vôňa že sme už aj my s partnerom doterráci načo sme neskutočne hrdí a sme šťastný, keď môžeme svoje skúsenosti a rady podávať ďalej aj týmto blogom, ktorý sme vytvorili pre vás priatelia.

Čo sú esenciálne oleje?

Sú to prírodné aromatické zložky, ktoré sa nachádzajú v semenách, kvetoch, stonkách, koreňoch či v iných častiach rastlín.

Oleje sa využívajú už od pradávna pre ich liečivé a terapeutické účinky. Na moje prekvapenie veľa olejov má silné čistiace kvality.  Ich unikátna štruktúra dovoľuje ich priame nanášanie na pokožku, inhalovanie, či vnútorné užívanie pre okamžitú odpoveď  ľudského organizmu.

Pevne verím, že Vás aspoň trošku zaujalo krátke zhrnutie toho čím sú pre nás náramky a esenciálne oleje. Viac z našich príbehov možte sledovať aj na našom Instagrame.

X