0
0.00 
0
Prívesok strom života z minerálov
Čakry – strom života a náramok tvorený z farebných čakier

Ak chcete presne poznať význam slova čakra je potrebné povedať, že pochádza zo Sanskritského slova, ktoré znamená koleso.

Keď hovoríme o čakrách  v ľudskom tele  je nutné povedať, že máme na mysli životnú energiu, ktorá rotuje vo vnútri nás všetkých od začiatku chrbtice až po vrchol hlavy.

V centre ľudského tela je sedem hlavných čakier, ktoré riadia každú oblasť nášho života, počnúc fyzického, mentálneho až po duchovný.

1. Základná, koreňová čakra – MULADHARA

Nachádza sa na konci chrbtice v spodnej časti pubickej kosti, koreňová čakra ovplyvňuje dolnú časť ako sú boky, nohy, spodná časť chrbta a pohlavné orgány.

Koreňová čakra je červenej farby.

MULADHARA poskytuje materiálnu, finančnú a emocionálnu bezpečnosť – poskytuje všetko pre potreby uspenia každodenného života, problém nastane ak sa zablokuje v dôsledku ochorenia- úzkosť, depresia, frustrácia, poruchy trávenia, bolesť bedier, problémy s prostatou…..

2. Sakrálna čakra – SVADHISTHANA

SVADHISTHANA je označovaná ako brušná čakra, nachádza sa pod oblasťou pupka a v oblasti chrbtice, sakrálna čakra preniká hlboko do chrbtice. Táto druhá čakra sa dotýka sexuálnej , tvorivej a intuitívnej časti človeka.

Pomáha pri podpore dobrých vzťahov s ostatnými, emocionálnu slobodu, dôveru a podporuje sexuálny život. Hlavná farba sakrálnej čakry je oranžová.

Časti tela ktoré táto čakra ovplyvňuje sú obličky, močový mechúr, hrubé črevo a pohlavné orgány u žien.

Keď je sakrálna čakra zablokovaná, vedie k fyzickým, emocionálnym a aj sexuálnym problémom.

Najlepší spôsob ako čakru odblokovať je vyjadriť potešenie vo veciach ktoré robíme a prenášať pozitívnu energiu do nášho srdca.

ČAKRY zabezpečujú prúdenie energie v našom tele.

3. Čakra SOLAR PLEXUS – MANIPURA

Tretia čakra má žltú farbu, nachádza sa priamo nad pupkom v oblasti solárneho plexu.

Súvisiace časti tela tretej čakry sú – žalúdok, tenké črevo, žlčník a pankreas.

Pôsobí ako ovládajúca sila osobnej moci, sebaúcty, úrovne dôvery, impulzov a pevnosti, človek sa cíti sebestačný a zodpovedný za svoje emócie.

Ak je čakra zablokovaná alebo nevyvážená spôsobuje pocit menej cennosti, pocit sebapoškodenia , zmätok a nedostatok sebaúcty…môže to tiež spôsobiť poruchy trávenia a nerovnováhu vo vnútorných orgánoch, aby ste vyrovnali svoju MANIPURU musite si osvojit svoje schopnosti a silné stránky a oddáte sa pozitívnym afirmáciam- myšlienkam.

4. Srdcová čakra – ANAHATA

Srdcová čakra má zelenú farbu a je umiestnená uprostred hrudníka.

Hlavné oblasti tejto čakry sú srdce, pľúca, obehový systém atd…..

Štvrtá čakra drží srdce pre lásku, súcit, láskavosť pre seba a vyjadruje sa taktiež aj voči iným. Táto čakra posilňuje schopnosť milovať a empatizovať s ostatnými.

Anahata je spojená so zdravím a s uzdravením, lebo je spojená so srdcom a s tým čo cítime voči okoliu.

Srdcová čakra je vyvážená počas bolestivých situácií, vrátane zlomeného srdca, preto sa môžete cítiť paranoidný, nerozhodný, môžete cítiť strach no aj sa opäť zamilovať.

5. Krčná čakra – VISHUDDHA

Piata krčná čakra sa nachádza priamo v strede hrdla a nesie výlučnú zodpovednosť za tvorivosť prostredníctvom myšlienok, reči, písania, je tiež centrom komunikácie a zvuku.

Farba krčnej čakry je modrá a ovplyvňuje časti tela ako sú krk, hrdlo, šija, ramená, štítna žľaza, hltan, čeľusť. Táto čakra umožňuje pochopiť vašu myseľ.

Ak je čakra v nerovnováhe hrozí plachosť, slabosť a neschopnosť vyjadriť svoje myšlienky iným.

6. Čakra čela, TRETIE OKO – AJNA

Hlavná farba je fialová, tmavo modrá. Tretie oko sa nachádza priamo v strede čela a je to centrum , ktoré koordinuje mimoriadne i duchovné schopnosti a vysokú úroveň intuitivnosti – zvyšuje vaše vnímanie vášho SEBA a múdrosti o neznámej osobe.

Blokovanie šiestej čakry vedie k mentálnym problémom ako je depresia, nízke sebavedomie a znížená intuícia.

7. Korunná čakra – SAHASRARA

Siedma – posledná čakra je vo farbe fialovej/ bielej a nachádza sa na vrchole hlavy. Sahasrara je spojená s centrálnym nervovým systémom  hypofýzou, hrá funkciu prenosu múdrosti, uvedomenia si mimoriadneho a hlbokého spojenia so skutočným zdrojom života.

Blokovanie tejto poslednej čakry spôsobuje únavu, smútok, depresiu a frustráciu.

  Je veľmi dôležité aby ste sa o svoje čakry pravidelne starali, nakoľko veľkou mierou prispievajú k celkovému, fyzickému, psychickému a duševnému zdraviu. Je potrebné vykonávať každodenné meditačné cvičenia, čistiace kúpele, modlitby atd…Vašich sedem čakier má na starosti všetky oblasti vášho života preto ich udržanie vo vyrovnanom stave je pre vašu osobnosť a zdravie ideálne.

Prevezmite túto časť svojho života tak, že naplníte svoje čakry láskou k prírode, životu a Stvoriteľovi!

X